אין כמו ללמוד מסודר. הרשמו כבר עכשיו וקבלו מיידית גישה לקורס דיגיטלי קצר וממוקד על שיטת הניהול האותנטי ואיך היא יכולה לעבוד בשבילך כבר מהיום הראשון

ניהול אותנטי: השיטה שעושה סדר בניהול

יותר אתם. יותר הצלחה. יותר קל.

החוויה של מרבית המנהלים והמנהלות היום היא שהצלחה בניהול מחייבת ויתורים כואבים על הבריאות, על יכולת הביטוי וההתפתחות האישית ועל בילוי זמן משמעותי עם עצמם ועם האהובים עליהם.
התפיסה הרווחת היא שמיומנויות ניהול ו- wellbeing הם שני עולמות שונים שלרוב מתנגשים חזיתית.
האמת הפוכה.
השילוב ביניהם הוא הכרחי. מנהלים ומנהלות שמצליחים לשלב בין מיומנויות ניהול לבין wellbeing מגיעים מהר יותר ליעדים, מבזבזים פחות אנרגיה, מצליחים להיות יותר יצירתיים, יותר אהודים והם הרבה יותר מרוצים מהחיים.
השאלה הגדולה היא, איך עושים את זה נכון?

אחרי שנים רבות בתפקידי ניהול שונים ומגוונים, בעבודה עם ארגונים, בהכשרת ובהדרכת מנהלים, פיתחתי את שיטת הניהול האותנטי. השיטה נותנת מסגרת מארגנת וכלים פרקטיים לשיפור יכולות הניהול ולשיפור חוויית הניהול.
אני אשמח לעזור גם לכם להשיג בעזרתה קפיצת מדרגה ביכולות ובחוויית הניהול שלכם.

למה ניהול אותנטי

זה היה בתהליך ההכשרה של מנהלים בארגון גדול. בקבוצה היו 15 מנהלים ומנהלות.
כולם אנשי מקצוע מצוינים, אבל כולם היו בעומס יתר והרגישו שהתוצאות שהם משיגים, גם כארגון וגם כיחידים, צריכות ויכולות להיות הרבה יותר טובות.
עבדנו בצוותים ובנינו את תהליכי העבודה כמעט מהיסוד. יותר קל לשפר את יכולות הניהול כשעובדים על דברים פרקטיים.

בנוסף למפגשים הקבוצתיים ולעבודה בצוותים, קיימתי מפגשי אימון אישיים עם המנהלים והמנהלות.
במפגשי האימון האלו נוצרה פתיחות ונבנה אמון. המנהלים והמנהלות שיתפו אותי בחייהם האישיים, במחשבות, בחלומות ובמתחים שחוו.
מתוך השיחות האישיות האלו, החלה להצטייר תמונה מדאיגה מאוד.

כמעט 75% מהמנהלים והמנהלות הללו, שהיוו את שדרת הניהול בארגון, היו במצב בריאותי או אישי רעוע. סרטן, בעיות במערכת העיכול, כתף קפואה, כאבי גב כרוניים, השמנה, לחץ דם, סוכרת, התקפי חרדה, נדודי שינה – אלה היו רק חלק מהתופעות שעלו.
חלקם סיפרו לי על ציניות הולכת וגוברת, על צורך להתנתק רגשית כדי לעמוד בעומס, על תחושה של ריקנות, על חוסר סבלנות לבן או לבת הזוג, התפרצויות על הילדים. 3 הרגישו שהם מאבדים את הנישואים שלהם.
ליוויתי כל אחד מהם באופן אישי ובמהירות חל שינוי בתפקוד ובחוויה שלהם. הבעיות נשארו מורכבות אך היכולת שלהם להגדיר אותן ולטפל בהן עלתה בצורה דרמטית.

שמתי לב שאותן התמות המרכזיות חזרו על עצמן ושאלתי את עצמי אם המצב הזה הוא מקרי וחריג או שמדובר בסיפור גדול יותר מהארגון הזה ומהמנהלים האלה.
בשנתיים שלאחר מכן ראיינתי למעלה מ 200 מנהלים ומנהלות מענפים ומארגונים שונים. למרות ההבדלים בוותק, ברקע האישי, במסלול הקריירה ובתרבות הארגונית, התופעות הבריאותיות, הרגשיות והחברתיות עליהם דיווחו רבים מהם – היו דומות.

השורה התחתונה חזרה תמיד למחירים האישיים הכבדים שהתפקיד הניהולי מביא איתו. לחוויית המתח והלחץ, לאכזבה והתסכול מהתוצאות ולתחושה שהחיים עוברים והם במלכוד.
מצד אחד יש את הרצון להשקיע, להשפיע ולהצליח, אבל מהצד השני מכרסמת המחשבה על היום שאחרי הפרישה, על החיים שעוברים לידם עכשיו, על הזמן שלא חוזר, על הקשר עם הילדים או הקשר הזוגי, על המשיכה לחיים פשוטים יותר

“הבנתי שאני חייבת שינוי” אמרה לי אחת המנהלות, “לכן הלכתי ללמוד מדיטציית מיינדפולנס. במשך כל החודשים של הקורס הרגשתי יותר טוב. אבל כשהקורס נגמר – הכל חזר להיות בדיוק כמו קודם. הבנתי שאני לא באמת יכולה להכניס שום דבר ממה שלמדתי במציאות של היום יום שלי. בסופו של עניין רק התגברה אצלי התחושה שאין מוצא”.

מנכ”ל אחר שיתף אותי ש”כלפי חוץ הכל אצלי נראה דבש. אני מקבל הערכה וגם מתוגמל מאוד יפה. אני סוחף את העובדים ומגיע להישגים. אבל אני מרגיש מרוקן. אני כבר לא ממש מתרגש מכלום. לפעמים בא לי לצרוח או פשוט להיעלם לחלוטין לכמה ימים, אבל אני לא יכול להרשות לעצמי. אני מתחיל לחשוב שאני מבזבז את החיים שלי. שכדאי שאתעורר לפני שיהיה מאוחר. הבעיה היא שאני אוהב את העבודה, נהנה מהקצב ולא רוצה לזרוק את כל מה שהשגתי לפח. בדרך כלל אני מדחיק את הרגשות הקשים. מספר לעצמי שאלו רק רעשי רקע. כה אני יכול להמשיך”.

האמת היא שבעזרת שיטה מובנית אפשר לנהל מצוין ויחד עם זה להנות ולהרוויח חוויית חיים משמעותית.

מה שונה בשיטת הניהול האותנטי

ניהול אותנטי מתמקד בך
בחוויה שלך כאדם בתפקיד ניהול, ביכולת שלך לעמוד באתגרי התפקיד וביכולת שלך להגדיר ולהשיג את התוצאות החשובות לך מבלי לשלם מחירים אישיים ובריאותיים כבדים.
שיטת הניהול האותנטי לא מחליפה את שיטות הניהול האחרות. היא מארגנת את העבודה עם מיטב התובנות והכלים כך שבכל מצב תהיה לך היכולת והגמישות לנתח את המציאות, לקבוע את התוצאות ולבחור את הפעולות הנכונות ביותר עבורך בזמן נתון.

להגדיל את השליטה שלך

בדינמיות של עולם העבודה היום, ניהול אותנטי שם את ההגה בידיים שלך, ומאפשר לך להנות משליטה על חוויית הניהול שלך, על ההתפתחות האישית והמקצועית שלך ועל התקדמות הקריירה שלך.
שיטת הניהול האותנטי מאפשרת לך לפתח גישה, מיומנויות ודרכי עבודה שיעזרו לך לדייק את עצמך, לבטא את האישיות והערכים שלך, להגדיר הצלחה ולהשיג אותה במינימום מאמץ – ללא תלות בתפקיד שלך או בארגון.

שילוב של עולמות ידע
כדי להתמודד עם המורכבות של ניהול כיום יש צורך בשילוב ידע וכלים מעולמות תוכן שונים.
שיטת הניהול האותנטי נבנתה על בסיס הידע המתקדם מעולמות הניהול, המדיניות הציבורית והגוף-נפש.
היא יוצרת חיבור ביניהם מארגנת אותם לתהליכי עבודה שמפצחים בעיות בלי הסטרס, בזבוז האנרגיה או העימותים שבדרך כלל נלווים לכך.

מה זה ניהול אותנטי?

 

אותנטיות היא היכולת של אדם להתנהג ולפעול בהתאם לערכים ולאמונות שלו בכל סביבה. כשאנחנו אותנטיים, יש התאמה בין העולם הפנימי שלנו להתנהגות שלנו בעולם החיצוני.

ניהול אותנטי הוא היכולת לבצע את כלל מרכיבי תפקיד הניהול (תכנון, ארגון, הובלה ובקרה), בכל תפקיד ובכל ארגון, מתוך הלימה בין מי שאתם (ומי שאתם רוצים להיות), הוצאות שאתם משיגים והפעולות בהן אתם בוחרים לנקוט כדי להשיג אותן.

ניהול אותנטי מאפשר לכם להצליח בהיבטים של המקצוע, התפקיד והארגון ובו בזמן להרגיש סיפוק עמוק, איזון, שליטה, מימוש והגשמה עצמית.

תחושת המשמעות היא הדלק שמניע אותנו כאנשים. היא מעניקה טעם לחיים ומגנה עלינו מפני פגעי העומס, השחיקה ומפני איבוד כיוון. במילותיו של ניטשה: “מי שיש לו למה לחיות יכול לשאת כמעט כל איך”.

המפגש בין העולם הפנימי שלך למציאות

בשיטת הניהול האותנטי יש חלוקה לעולם הפנימי ולעולם החיצוני.

העולם הפנימי קורה בינך לבין עצמך והוא כולל שני מרכיבים:

הסיפור האישי שלך – מי שאת.ה ומה שאת.ה מספרת על עצמך.
הסיפור האישי הוא העוגן שלך.
הוא מייצב אותך במציאות משתנה ובתנאי אי ודאות, גם במעבר בין תפקידים וארגונים, והוא משפיע על כל המרכיבים האחרים בשיטה.
הסיפור האישי הוא הבסיס לבחירת התוצאות שחשוב לך להשיג ולחיבור ביניהן לבין התוצאות החשובות לארגון, ללקוחות, לעמיתים ולמנהלים שלך
הסיפור האישי משפיע על הגישה שלך – על האופן שבו את.ה רואה ותופס.ת את הסביבה ועל האופן שבו הסביבה משפיעה עליך. הוא גם הבסיס לקבלת החלטות יעילה ואפקטיבית.
דרך ההבניה של הסיפור האישי נבנה החוסן שלך והבידול שלך משאר המנהלים.
הוא מכוון אותך לפעולות בעולם ושומר עליך מפני איבוד הדרך בסביבה הסוחפת.
הסיפור האישי מתפתח איתך וומפעיל אותך בכל תפקיד, בכל ארגון, בבית עם המשפחה, בפעילות הפנאי – לכל מקום.

הגישה שלך – האופן שבו את.ה רואה ומפרשת את המציאות והאופן שבו המציאות משפיעה עליך.
בגישה מתרחש עיקר הניהול של האנרגיה שלנו כמנהלים.
פעמים רבות מדי אנו מוצאים את עצמינו מגיבים, מתמודדים עם הנחתות, לא יודעים מאיפה להתחיל או כיצד לתעדף, מופעלים או מתוסכלים מפוליטיקה ארגונית.
פעולה שמתבצעת מבלי שטיפלנו בגישה – כלומר זיהוי וניתוח המצב והאופן בו הוא משפיע עלינו ועל היכולת להשיג את המטרות שלנו – היא לרוב פעולה שמבזבזת אנרגיה.
הגישה מאפשרת לנו להבין את תמונת המצב ולהתארגן באופן פנימי לפני שנבחר איך להגיב ולפעול.

העולם החיצוני קורה מחוץ לעצמך וגם הוא כולל שני מרכיבים:

הפעולות – מה שבחרת לעשות בכל אחד ממרכיבי הניהול: תכנון, ארגון, הובלה ובקרה.
המטרה כאן היא דיוק כירוגי עד כמה שניתן, כדי לא לבזבז אנרגיה ומשאבים נוספים על פעולות שלא ממש משיגות את התוצאה או כאלה שהן עתירות משאבים כאשר יש חלופות טובות יותר.
חלופה טובה עומדת בשני קריטריונים:
היא מובילה בדרך הקצרה, היעילה והבטוחה ביותר מתמונת המצב שזיהיתם לתוצאות שהגדרתם.
היא ההולמת ביותר את הסיפור האישי שלכם.
ככל שתתרגלו לעצב חלופות לפעולות ולבחור בחלופה המתאימה ביותר, כך תשיגו יותר הצלחה בפחות מאמץ ובפחות מחירים אישיים.

התוצאות – הגדרה בהירה ומדוייקת של תמונת העתיד והערך שתייצרו. ממנה נגזרים היעדים, המטרות ואבני הדרך.
כמנהלים ברור שעליכם לעמוד ביעדים ולהשיג תוצאות. כדי להבטיח יעילות ואפקטיביות, כל פעולה ניהולית צריכה להיות בעלת תכלית. להגיע לאנשהו זה לא מספיק ולכן היכולת להגדיר תוצאות ויעדים נכונים היא הכרחית.
למרות זאת, מנהלים ומנהלות רבים מדי עדיין מגדירים תשומות ותפוקות כתוצאות ולכן משקיעים הרבה משאבים בפעולות ובתהליכים שאינם מביאים לשינוי המיוחל.

איך עובדים עם השיטה?

אנו פועלים בסביבה דינמית המשתנה ללא הרף.
גם אנחנו כבני אדם וכמנהלים משתנים ומתפתחים כל הזמן.
לכן, הניהול האותנטי עושה שימוש בכלים אג’יליים (גמישים). כלומר, היחס בין מרכיבי הניהול האותנטי הוא יחס דינאמי ולא לינארי, המאפשר התארגנות והתאמה לשינויים המרחשים במציאות.
הדרך הטובה ביותר לעבוד עם השיטה היא לזהות את הצורך שלך כאן ועכשיו וממנו לצאת.
הזמן שלך יקר ולכן במקום ללמוד תיאוריה ואחר כך להשאיר אותך להתמודד עם היישום שלה, שילבנו את התאוריה לתוך קורסים וכלים ממוקדים ופרקטיים.

ביחד יותר מדויק ויותר קל

תכנית המקפצה – 3 חודשים של ליווי והדרכה אישית בתכנית ממוקדת ויעילה

אהבת את השיטה? אפשר לשתף מכאן

חיפוש באתר

קבלו עדכונים, טיפים והטבות ישר למייל
זרקור לניהול אותנטי - להתחבר לחווית ניהול משמעותית

דילוג לתוכן