אין כמו ללמוד מסודר. הרשמו כבר עכשיו וקבלו מיידית גישה לקורס דיגיטלי קצר וממוקד על שיטת הניהול האותנטי ואיך היא יכולה לעבוד בשבילך כבר מהיום הראשון

הסיפור שלי

תמר ויינר שלום ונעים מאוד,
אני תמר ויינר, עורכת דין, בעלת MPA בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה ומנהלת כבר למעלה מ 15 שנה.
מילאתי תפקידי ניהול במגזר הפרטי, הציבורי והשלישי, בארגונים גדולים וקטנים, כעצמאית וכשכירה. במהלך השנים, לצד הניהול עסקתי גם בייעוץ ובהדרכה.
התמחיתי בהובלת תהליכי מאקרו, בתרגומם לתהליכי עבודה ובהטמעתם במשק.
כיום אני הבעלים והמנכ”לית של חברת ייעוץ והדרכה.
בין לקוחותיי משרדי ממשלה, ארגונים עסקיים, עמותות ועצמאים.

אני מפתחת ידע, מרכזת קורסים ומרצה בבית הספר המרכזי להכשרת עובדי שירותי הרווחה בישראל, של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
במהלך השנים עבדתי גם באופן פרטי עם מנהלים ומנהלות רבים.
אחרי שישבתי בעשרות ועדות בהן הוחלט מי יקודמו לתפקידי ניהול, מי יכנסו לתכנית הכשרה ומי ישארו בחוץ, החלטתי לפתח שירותים דיגיטליים. חשוב לי שלכל מנהל ומנהלת תהיה אפשרות ללמוד באופן זמין ואיכותי ולקבל יותר שליטה על איכות הניהול שלהם ועל חוויית הניהול שלהם.
מחוץ לעבודה אני חברת מליאה במ.א. משגב ופעילה מאוד בוועדה האסטרטגית לפיתוח עסקי,
אמא ל – 3 ילדים, נשואה באושר למטפל במגע וחברה פעילה בקהילה שלי בישוב תובל.

לא תמיד הכל היה עבורי ורדים ושושנים…
בגיל 19, כששירתתי בצבא בתפקיד עם אחריות, התפרצה אצלי מחלה אוטואימונית שהתבטאה, בין השאר, בפריחה עקשנית וכואבת על פני כל הגוף. קשה לי לתאר לכם את המבוכה והקושי שחשה אישה צעירה במצב כזה. רק אחרי שנים של טיפולים, אכזבות וסבל – החלטתי שלא עוד!
יצאתי למסע לגלות את שורש המחלה. למדתי שיטות טיפול וריפוי, קראתי מחקרים, ראיינתי אנשים והבנתי שהשורש של המחלה אצלי הוא סטרס. לא ידעתי לנהל את עצמי מספיק טוב מבחינת זמן, רגש ואנרגיה.

תמיד הייתי וורקוהוליקית, הגעתי לתפקידים שדרשו ראש גדול ואחריות. העבדתי את עצמי לדעת וחשבתי שאני נהנית מכל רגע.
אבל המחלה העמידה לי תמרור עצור. כל פעם מחדש.
כשהיא התפרצה, הייתי מסתכלת על עצמי במראה במבט נוקב. אני זוכרת היטב את התחושה שהנה, שוב נכשלתי. אני לא יודעת לנהל את העומסים שלי. ובשבילי, מנהלת בדם, לא הייתה האשמה קשה מזו.
היו תפקידים מהם נפרדתי בגלל המחלה והצורך למצוא סביבת עבודה שתאפשר לי לנהל אותה.
אחרי כברת דרך, החלטתי שאני לא מוותרת. לא על הבריאות שלי וגם לא על עמדות ההשפעה והניהול – אלו שהגעתי אליהם ואלו שאליהן שאפתי להגיע. לצד ההתפתחות המקצועית המשכתי ללמוד שיטות טיפול וגישות להתפתחות אישית. יישמתי אותן על עצמי ובתהליך ניסוי וטעייה פיתחתי שיטות עבודה וכלים שאיפשרו לי להגיע הרבה פחות למצב שאני עם “הלשון בחוץ”.
גם כשזה התחיל לקרות ידעתי כבר לזהות את תמרורי האזהרה ולהגיב להם במהירות.
בשלב הזה עוד לא עשיתי את ההקשר בין מה שקרה לי למה שקורה למנהלים ומנהלות רבים. השינוי קרה בשנת 2017, כאשר עבדתי עם קבוצת מנהלים ומנהלות בארגון גדול. גיליתי ש 75% מהם סובלים מבעיות בריאות ומרגישים שהם מוותרים על עצמם בגלל התפקיד הניהולי.

מאז ראיינתי למעלה מ 200 מנהלים ומנהלות במגוון תפקידי ניהול. זיהיתי מאפיינים משותפים שאינם תלויים בענף, בגודל הארגון או בתפקיד, אלא במאפייני שוק העבודה, החיים בעולם המערבי והשינויים האינטנסיביים העוברים על כולנו כחלק מהמהפכה הטכנו-דיגיטלית.
הבנתי שהרבה מנהלים ומנהלות נקרעים, כמוני, בין התפיסות הסותרות השולטות בעולמינו כיום –
מצד אחד ההישגיות וההצלחה המעמדית והחומרית, המרוץ להגברת היעילות והאפקטיביות
ומצד שני הצורך בהתחברות, בהגשמה, בהאטה וברוחניות.
רבים מגיעים לתפקידי ניהול מתוך התפתחות מקצועית ולעיתים קרובות ללא הכשרה מעמיקה ומובנית בניהול. התפקוד האינטנסיבי ללא תשתית מספקת של כלים וידע בניהול גובה מחיר כבד: שחיקה, פריון נמוך, בעיות בריאות ופגיעה במערכות היחסים המשמעותיות (משפחה, חברים וקולגות).
עמדות הניהול השונות והמגוונות, בהן זכיתי להיות, והידע האקדמי הקנו לי נקודת מבט ייחודית על עולם הניהול והאתגרים הכרוכים בו. לכך הוספתי את הניסיון האישי שלי, השיטות והכלים שפיתחתי עבור עצמי, כדי שאוכל להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת ולא לשלם מחיר בריאותי כל כך.
מתוך כך פיתחתי את תורת הניהול האותנטי.

זוהי מסגרת מארגנת המאפשרת למקד ולכוון את עצמינו בניהול, לחבר בין העולם הפנימי שלנו לתוצאות שאנו חותרים להשיג בעולם. האמונות, הערכים, הרגשות והמחשבות שלנו הם הכוח המניע אותנו והם גם המשאב הגדול ביותר של כל אחד ואחת מאיתנו. כוחו של הניהול האותנטי הוא בחיבור של שתי התפיסות הסותרות, לכאורה – מצוינות ניהולית והגשמה אישית.
בניהול אותנטי המושכות חוזרות לידיך, ללא ההפרדה המלאכותית והמזיקה בין הזהות האישית והזהות המקצועית, אלא מתוך חיבור נכון ומודע ביניהן.
תורת הניהול האותנטי משלבת ידע אקדמי ומקצועי לצד ניסיון עשיר מהשטח. בניהול אותנטי נעשה שימוש בכלים מתורות ניהול מגוונות, מעולמות התוכן של מנהל ומדיניות ציבורית ומכלים עוצמתיים מעולמות האימון והרוח, כגון פסיכולוגיה חיובית, NLP, דמיון מודרך ועוד.
אני מזמינה אותך להצטרף לניהול האותנטי, לחבר את החלקים לשלם הנכון עבורך ולחוות הצלחה, הנאה ומשמעות – אישית ומקצועית.

שלך, תמר

איך אני יכולה לעזור?

כתבו לי מה אתם צריכים ואכוון אתכם.

חיפוש באתר

קבלו עדכונים, טיפים והטבות ישר למייל
זרקור לניהול אותנטי - להתחבר לחווית ניהול משמעותית

דילוג לתוכן